1. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, ukwiecenie ołtarzy i dar ołtarza – 500 zł przeznaczony na zakup kompletu nowych lekcjonarzy mszalnych – Bóg zapłać! W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę rodziny: Ewa i Jan Szopa, Wdowiarzowie, Krakosiowie, Guzikowie, Nowakowie, Krystyna i Bogusław Mermon, Trybusowie, Kubitowie.
  2. W tym tygodniu Uroczystość Bożego Ciała, zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. jak w niedzielę, po Sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy:

– I ołtarz przy domu p. Haliny Kurek (przy urządzaniu ołtarza pomagają sąsiedzi)

– II ołtarz koło remizy – odpowiedzialni strażacy

– III ołtarz przy domu p. Ewy i Jana Szopów (angażują się sąsiedzi)

– IV ołtarz przy krzyżu misyjnym – przygotowuje Akcja Katolicka

  1. Do niesienie obrazów proszę: panie z Zespołu Śpiewaczego Bobrzanie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bóbrki i Niżnej Łąki, scholę z Bóbrki i Niżnej Łąki, kandydatów do Bierzmowania. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W piątek po Bożym Ciele ks. abp Adam Szal udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości o d pokarmów mięsnych.
  2. W czwartek kończymy nabożeństwa majowe, od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przygotowujemy się duchowo do Odpustu parafialnego, który będzie 10 czerwca.
  3. VI w Łękach Dukielskich młodzież kl. III Gim. przyjmie sakrament bierzmowania. Od środy kandydaci do bierzmowania rozpoczynają nowennę przygotowującą do tego sakramentu. Obecność w czasie całej nowenny obowiązkowa.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 7.00 Msza św. w Niżnej Łące i odwiedzanie chorych w domach. W sobotę o 19.30 Msza św. i różaniec fatimski w Niżnej Łące. Przyszła niedziela – adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych. Na Sumie dzieci kl. IV obchodzą Rocznicę I Komunii św.
  5. Msze św. w tygodniu o 18.00.
  6. Intencje mszalne:
Poniedziałek+ Renata Mackoś od córki Adrianny z mężem
Wtorek+ Kazimierz Trybus i Zofia od córki z rodziną
Środa+ Tadeusz Węgrzyn od Joanny i Łukasza
Czwartek7.30 + Genowefa, Józef i Stefania Mercik

9.30 + Janusz Guzik w 4 r.śm.

11.30 W intencji Parafian

Piątek7.00 + Stanisława i Tadeusz Węgrzyn w 1 r.śm.

18.00 + Władysława Krakoś od Marii i Eugeniusza Krakoś

Sobota18.00 + Władysława Krakoś od Iwony Guzik z rodziną

19.30 + Regina Guzik od syna Rajmunda z rodziną

Niedziela7.30 + Alfred Turek i jego rodzice

9.30 + zm. siostry z róży Elżbiety Roterman

11.30 W intencji dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.