1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do częstego odmawiana Koronki do Bożego Miłosierdzia. Można codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie Koronki w kościele wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem.
  2. Caritas obchodzi swe patronalne święto, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, starajmy się być miłosierni wobec bliźnich.
  3. Przypominamy, że w związku z pandemią koronowirusa od 20.04. br. obowiązują nowe przepisy dotyczące zgromadzeń liturgicznych, w których może uczestniczyć jedna osoba na 15 mkw., co w przypadku naszego kościoła parafialnego daje liczbę 22 osób, kościoła dojazdowego 7 osób. Osoby uczestniczące w liturgii muszą mieć zakryte usta i nos. Proszę o przestrzeganie tych zasad.
  4. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy obowiązuje aż do odwołania. Zachęcam do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, w tym do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Prośmy wspólnie o ustanie pandemii. Niech nasze rodziny będą prawdziwie domowym Kościołem.
  5. W czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski, a w sobotę św. Marka ewangelisty.
  6. Msze Święte w tym tygodniu o godzinie 18.00. Intencje mszalne:
Poniedziałek+ Iwona Wernej od sąsiadów
Wtorek+ Józef Czelny od Grażyny i Mariana Sobótka
Środa+ Iwona Wernej od Stanisławy i Zygmunta Kochańskich
Czwartek+ Józef Czelny od Barbary i Józefa Biały i Anny Szydło
Piątek+ Stanisław Stojak w r.śm., jego rodzice i rodzeństwo
Sobota+ Kazimiera i Stanisław Bodziany w r.śm. Kazimiery
Niedziela7.30 + Stanisław i Kazimiera Bodziany

9.30 + Władysław Sajdak

11.30 W intencji Parafian