1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień wydarzeń Paschalnych – w czasie epidemii – z uwzględnieniem przepisów sanitarnych i państwowych oraz także  wskazań naszego metropolity J. E. Ks. Abpa Adama Szala. W związku z epidemią przypominam parafianom, że na Mszy Świętej w Kościele i w czasie Liturgii może być 5 osób.
  2. Zapoznajmy się z Orędziem Metropolity Przemyskiego na Święte Triduum Paschalne 2020 dostępnym w internecie na stornie przemyska.pl i naszej stronie parafialnej. Wielką pomocą w przygotowaniu i przeżywaniu Wielkiego Tygodnia może być dla każdego z nas wysłuchanie wskazań, których udzielił dr Łukasz Jastrzębski, ceremoniarz archidiecezjalny i sekretarz Metropolity Przemyskiego podczas spotkania w studio Radia Fara. Podzielił się uwagami dotyczącymi sposobu przeżywania Wielkiego Tygodnia i możliwościami, które można wykorzystać, aby prawdziwe i owocne przeżycie w swoim domu i w swojej rodzinie dni poprzedzających Święta Paschalne doprowadziło do przejścia ze śmierci do życia, do zwycięstwa łaski nad grzechem i przyjęcia na nowo wielkiej Miłości Boga do każdego z nas.
  3. Święte Triduum:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Nie ma przeniesienia Najśw. Sakramentu i adoracji w Ciemnicy.

Wielki Piątek – nie będzie wspólnej Drogi Krzyżowej, zachęca, aby odprawić Drogę Krzyżową indywidualnie, bądź w gronie rodziny w domu, kościół będzie również otwarty cały dzień. O 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu w Grobie Bożym i adoracja do 23.00 (w czasie Liturgii i adoracji w kościele może być tylko 5 osób).

Wielka Sobota – od 7.00 adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Bożym (5 osób). Nie będzie poświęcenia pokarmów. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00.

Niedziela Zmartwychwstania – nie będzie procesji rezurekcyjnej. Chrystus jest żywy! Jest pośród nas. Przeżyjmy ten dzień świątecznie w domu. Msze św. o 6.00, 9.30 i 11.30.

  1. Korzystajmy z transmisji Mszy św. i nabożeństw w telewizji, radiu i internecie.
  2. Msze Święte w tym tygodniu o godzinie 18.00, Wigilia Paschalna o 19.00. Intencje mszalne:
Poniedziałek+ Władysław i Dorota Longawa
Wtorek+ Iwona Wernej od sąsiadów
Środa+ Józef Czelny od Haliny i Krzysztofa Gibadło i Jerzego Szydło
CzwartekDziękczynna za sakrament kapłaństwa i nowe powołania
PiątekLiturgia Wielkiego Piątku
Sobota+ Alfred Turek
Niedziela6.00 + ks. Stanisław Motak

9.30 Dziękczynna w 20 r. postawienia krzyża z prośbą o zdrowie i błog. Boże

11.30 W intencji Parafian