1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Postarajmy się w tym czasie przeczytać indywidualnie czy w rodzinie chociażby krótki fragment Pisma św. Zachętą do tego niech będzie także przeżywany dziś Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
  2. Dziś rozpoczynalibyśmy Misje święte w naszej Parafii. Z powodu epidemii termin ulegnie zmianie. Ks. Wiesław Pietrzak, sercanin z Krakowa, pamięta o naszej wspólnocie, modli się za naszą Parafię i nas prosi o modlitwę. Przygotowujemy się duchowo do misji, ofiarujmy w tej intencji wszystkie duchowe dary, aby gdy przyjdzie czas Pan Bóg mógł zdziałać w nas wielkie rzeczy.
  3. W związku z pandemią koronowirusa od 20.04. br. obowiązują nowe przepisy dotyczące zgromadzeń liturgicznych, w których może uczestniczyć jedna osoba na 15 mkw., co w przypadku kościoła parafialnego daje liczbę 22 osób, a w Niżnej Łące 8 osób. Osoby uczestniczące w liturgii muszą mieć zakryte usta i nos oraz zachować odległość między sobą co najmniej 2 m. Jeżeli w kościele będzie już dopuszczalna liczba osób, można będzie uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, przed otwartymi drzwiami, z zachowaniem wymaganych odległości.
  4. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy obowiązuje aż do odwołania. Zachęcam do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, w tym do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Prośmy wspólnie o ustanie pandemii. Niech nasze rodziny będą prawdziwie domowym Kościołem.
  5. W tym tygodniu pierwszy piąteksobota miesiąca. Nie będzie jeszcze odwiedzin chorych w pierwszy piątek. Codziennie przed Mszami św. jest możliwość spowiedzi. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W sobotę Msze św. o 9.00, Suma o 11.00 z nabożeństwem majowym, o 15.00 w Niżnej Łące Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej.
  6. W Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu 2 maja br. odbędą się święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Chudzio. W uroczystości możemy uczestniczyć poprzez Radio Fara. Nowego Biskupa otoczmy modlitwą.
  7. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  8. Msze Święte w tym tygodniu z wyjątkiem wtorku i środy o godzinie 18.00, we wtorek i środę o 7.00. Intencje mszalne:
Poniedziałek18.00 + Iwona Wernej od Moniki i Janusza Sawa z dziećmi
Wtorek7.00 + Józef Czelny od Moniki Kolanko
Środa7.00 + Iwona Wernej od Teresy i Adama Szydło
Czwartek18.00 + Józef Czelny od sąsiadów
Piątek16.30 + Irena Gruszka

18.00 + Helena, Anna, Bronisław, Edward Widziszewscy

Sobota9.00 + Maria Sęp od córki Beaty z rodziną

11.00 + Czesława Bałuka od córki Barbary z mężem

15.00 + Iwona Wernej od Gabrieli i Artura Mularczyków

Niedziela7.30 + Alfred Turek i rodzice

9.30 + Stanisława i Tadeusz Szczepanik w r.śm. Stanisławy

11.30 W intencji Parafian