W niedzielę 19 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w Bóbrce. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14:00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Bóbrce, którą odprawili ks. Stanisław Babiarz proboszcz parafii Bóbrka oraz ks. dr Wacław Socha proboszcz parafii Zręcin.
Po zakończonym nabożeństwie korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą „Lutnia” z Zarszyna oraz mażoretki Grupę Magia udał się na plac obok Domu Strażaka w Bóbrce, by tam kontynuować dalszą część uroczystości.
Organizatorami tegorocznych dożynek było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bóbrka, Gmina Chorkówka, Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bóbrce. Starostami dożynek byli Wanda Lula oraz Karol Jakubowski z Kopytowej.
Dożynkowe występy na scenie rozpoczęła orkiestra dęta, kapela ludowa „Ropiorze” oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Bobrzanie” z Bóbrki.
W Dożynkach Gminnych wzięło udział 19 Grup Wieńcowych z terenu Gminy Chorkówka. Grupy wieńcowe z poszczególnych miejscowości gminy ośpiewały  lub omówiły wieńce dożynkowe.  Piosenki biesiadne, dożynkowe zaśpiewała Kapela Ludowa „Duklanie” z Dukli.
W dożynkach gminnych uczestniczyli także goście ze Słowacji z zaprzyjaźnionej z miejscowością Bóbrka Mestiska na czele ze starostą Stanislavem Baka.