Sztandar to symbol, świętość.

Jego miejsce jest gdzieś między hymnem narodowym, a przysięgą wojskową”.

bł. Kardynał Stefan Wyszyński

Szanowni Państwo!

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Ignacego  Łukasiewicza w Bóbrce wraz z uczniami, dyrektorem i nauczycielami zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe  szkoły  z przeznaczeniem na zakup sztandaru.

Rok 2022 jest „Rokiem Ignacego Łukasiewicza” – patrona naszej szkoły, twórcy przemysłu naftowego, związanego nierozerwalnie z naszą miejscowością. To tutaj powstała  pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej, a tradycje nafciarskie w naszej miejscowości są po dziś dzień pielęgnowane.

Oprócz tego w czerwcu 2022 roku obchodzić będziemy jubileusz 60-lecia powstania naszej szkoły.

W związku z tymi wydarzeniami   bardzo nam zależy , aby podczas tego święta móc przekazać naszej społeczności szkolnej sztandar upamiętniający patrona szkoły. Sztandar jest uznawany za symbol najważniejszych wartości, a dla społeczności szkolnej za symbol „Małej Ojczyzny”, jaką jest szkoła. Stanowi szczególny znak, który jednoczy kolejne pokolenia oraz zobowiązuje do szacunku, wytężonej pracy i godnego reprezentowania szkoły. Towarzyszy społeczności szkolnej podczas wszystkich ważnych wydarzeń, takich jak: rozpoczęcie czy zakończenie roku szkolnego, święto patrona oraz innych uroczystych apeli.

Niestety,  samodzielna realizacja tego zadania nie jest możliwa, ponieważ szkoła nie posiada środków na taki cel, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie w zrealizowaniu powyższego przedsięwzięcia. Każda, nawet najmniejsza kwota, będzie dla nas cenna.

My ze swej strony zobowiązujemy się opublikowania na stronie szkoły listy darczyńców wraz z podziękowaniem.

Datek można przekazać w formie indywidualnej wpłaty na konto Rady Rodziców nr : PL 86863610313003150426370001   dla osób z zagranicy  SWIFT CODE: POLUPLPR  z dopiskiem „SZTANDAR” .

Liczymy na zrozumienie  i hojność. Państwa wpłaty umożliwią zakup sztandaru, który stanie się jednym z symboli naszej szkoły, za co z góry dziękujemy.

Z wyrazami szacunku Rada Rodziców SP w Bóbrce